Office 365 a Outlook – nastavení a synchronizace emailu

Tento návod můžete použít, pokud máte Outlook 2010, 2013 nebo 2016

Proč napojit Outlook v PC s Office 365 ?    

Váš email, kalendář a kontakty budete moci používat i bez připojení k Internetu. Jakmile se později k Internetu připojíte, všechny změny provedené v počítači se projeví i v účtu Office365 v cloudu. 

 • Vaše kontakty uložené v Outlooku budou automaticky zálohovány na vašem účtu Office365 a v případě ztráty počítače tak o ně nepřijdete

Jak Váš účet v Office 365 do Outlooku přidat?

 1. Otevřete Outlook a klikněte na Soubor -> Informace -> Přidat účet
  Obr.1
 2. Zadejte Vaše celé jméno, celou emailovou adresu a heslo, kterým se přihlašujete do Office365 a klikněte na tlačítko Další
  Obr.2

3. Vyčkejte, než se Váš Outlook spojí se servery Microsoftu a získá od nich nastavení. Tato akce může trvat několik minut. 
Obr.3

4. V průběhu konfigurace budete dotázáni ještě jednou na vaše heslo k účtu, tak jej prosím zadejte a zaškrtněte volbu zapamatovat, abyste nemuseli zdávat heslo při každém spuštení Outlooku

5. Pokud vše proběhne v pořádku, objeví se informace, že je emailový účet úspěšně nakonfigurován. Klikněte na tlačítko Dokončit.
Obr.5

6. Po dokončení bude nutné restartovat aplikaci Outlook. Po restartu uvidíte svoji schránku Office365 v levém panelu. 
Obr.4

7. Emaily se Vám z Vaší schránky v Office 365 v cloudu automaticky uloží i do aplikace Outlook. První načítání může trvat dlouho. Záleží na velikosti Vaší poštovní schránky a na rychlosti připojení k internetu.

8. Pokud se konfigurace nezdaří, zkuste jí zopakovat později. Nejčastější chybou bývají nesprávně zadané přihlašovací údaje. Ujistěte se proto, že je zadáváte správně.

Pokud uvažujete o řešení Office365 i ve vaší firmě, nebo hledáte správce a potřebujete pomoci s nastavením emailů i dalších služeb, neváhejte se na nás obrátit.

 

One comment on “Office 365 a Outlook – nastavení a synchronizace emailu
 1. Jirka napsal:

  Hezký článek. Přidal bych informaci na kterou se mnoho našich klientů ptá a to jak na synchronizaci kalendářů a kontaktů mezi Outlookem a Gmailem. Existuje na to několik řešení třetích stran, většina placených a s různými funkcemi. Pokud by to někoho zajímalo, doporučil bych EVO – http://pocitace-a-internet.blogspot.com/2015/03/synchronizace-kontaktu-kalendare-gmailu.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Firemní kurzy

 • Přemýšlíte o firemním školení Excelu?
 • Školíme Excel od začátečníků po experty, ale také PowerPoint, PowerPivot nebo Access.
Mám zájem o kurz

Individuální výuka

Mám zájem o výuku

Vývoj aplikací v Excelu (makra - VBA)

 • Vyvíjíme aplikace pro potřeby firemních zákazníků
 • Reporty, vizualizace dat, harmonogramy, plánování
 • Slučování dat ze souborů, agregace, exporty
Zajímám se o vytvoření aplikace

Kontakt

 • Tel: +420 602 274 999
 • Mail: info@vyuka-excelu.cz
Kontaktní formulář

Nejnovější komentáře

TOPlist